Alternativy k LED páskám


LED diodové pásky se využívají zejména jako dekorativní osvětlení (produkující světlo v teplé, neutrální nebo studené bílé barvě) nebo efektní barevné přisvícení (RGB pásky, u nichž si volíte momentální barvu podle svého přání). Asi nejčastěji nalézají uplatnění v interiéru.

Díky malým rozměrům LED modulů mohou vznikat svítidla v nejrůznější velikosti a designu.

Pokud máte zájem o dekorativní osvětlení produkující běžné světlo bílé barvy, rozhodně nemusíte být odkázáni jen na pásky. I když je potřeba dodat, že pásky nabízejí mnoho muziky za málo peněz a jiná dekorativní osvětlení se někdy pohybují v odlišných cenových hladinách. Můžete se seznámit například s nabídkou dekorativního osvětlení do obývacího pokoje -  třeba vás osloví i jiná svítidla než pásky, ať už to budou bodová stropní světla nebo zajímavá světla určená k umístění na podlahu či stolek.

Jestliže uvažujete o RGB osvětlení, vězte, že RGB model rozhodně není výsadou pásek. LED osvětlení nabízí RGB produkty nejrůznějších druhů: RGB panely, RGB reflektory, RGB lampy, RGB intimní svítidla aj.

Variabilita LED v provedení svítidel a ve světle je jeho velkou devízou a výhodou. Žádný jiný světelný zdroj tuto výhodu nemůže nabídnout, LED v současné době nemá v tomto směru mezi dostupnými a rozšířenými zdroji osvětlení konkurenci.