Výhody a nevýhody LED pásek


LED diodové pásky jsou unikátním zdrojem osvětlení spojujícím celou řadu výhod.

Mají variabilní použití, jsou tenké, pružné a skladné. Lze je zkracovat nůžkami nebo naopak spojovat. Bez potíží je lze použít jak do interiéru, tak do exteriéru, pouze je nutno vybrat typ pásky s odpovídajícím krytím (ne všechny pásky jsou voděodolné).

Velkou výhodou je, že provoz LED diodových pásek významně šetří nejen peněženku, ale také Váš čas, protože jsou bezúdržbové.

Je poměrně známým faktem, že je toto osvětlení velmi bezpečné, protože vyzařuje jen minimum tepla. Jakožto studený zdroj světla nehrozí popálením a minimalizuje riziko požáru.

S pomocí variabilních  a výkonných pásek lze snadno vytvořit působivou dekoraci či osvětlení téměř kdekoliv a pak už se jen těšit z nádherných světelných efektů. Ty mohou být opravdu úchvatné, protože LED diodové pásky lze i stmívat a nebo měnit jejich barvy pomocí dálkového ovladače.

Nevýhodou pásek bohužel je, že musí být napájeny externími, stabilizovanými napěťovými zdroji, většinou 12V. Pro koupi správného zdroje k páskám potřebujete vědět délku pásku, počet LED čipů v 1 metru délky a spotřebu energie jednoho čipu (běžný je výkon 0,08W až 0,24W). Podrobnosti v článku Jak vybrat LED pásku